טלפון ניידנווט אלינוטלפון

התמחות בפסיכודרמה

מכון כיוונים מתמקד בפסיכודרמה מאז היווסדו ב1994 ע"י עודד נוה.
תכנית הלימודים בפסיכודרמה היא לא עוד תוכנית, אלא התוכנית היחידה במכון. כל המשאבים, תשומת הלב ותוכניות הפיתוח של המכון הם בפסיכודרמה.

צוות המכון

צוות מכון כיוונים מורכב מאנשי מקצוע בכירים בתחומם ובעלי ניסיון רב בטיפול  והוראה.

יחס אישי ואינטימיות

מכון כיוונים מתאפיין ביחס אישי לכל תלמידה ותלמיד, תוך קיום דיאלוג מתמיד בין צוות ההוראה לתלמידים. היחס האינטימי מהווה, לתפישתנו, נדבך מרכזי בפיתוח ובטיפוח של היכולות והזהות המקצועית של מטפלים בפסיכודרמה.

חברות בFEPTO

מכון כיוונים הוא היחיד בין מוסדות ההכשרה בפסיכודרמה בישראל שחבר בארגון פפטו (FEPTO – Federation of European Psychodrama Training Organization) . פפטו הוא ארגון גג המאגד בתוכו את מוסדות ההכשרה בפסיכודרמה באירופה. פפטו קובע תקן גבוה כדי להבטיח שרמת ההכשרה של מטפלים בפסיכודרמה תהיה הגבוהה ביותר. מכון כיוונים כחבר בפפטו התאים את מסגרת ההכשרה שלו לסטנדרטים אלו. נציגי מכון כיוונים נוסעים מדי שנה לאסיפה הכללית של פפטו ולוקחים חלק פעיל בפיתוח ועדכון של הסטנדרטים של לימוד הפסיכודרמה.

יום לימודים מרוכז

הלימודים המתקיימים ביום אחד מרוכז בשבוע – מתוך מאמץ להקל על התלמידים תוכנית הלימודים מרוכזת ביום אחד בשבוע, מה שמאפשר שילוב הלימודים בעבודה ובשגרת החיים.

פרויקטים מיוחדים בפסיכודרמה

מכון כיוונים יוזם ומפתח פרוייקטים שונים בפסיכודרמה – סמינר כיוונים, סמינר פסיכודרמה בינלאומי, ופרויקט תרגום של ספרות מקצועית בפסיכודרמה.

שכר הלימוד

במאמץ לאפשר גם למי שיכולותיהם הכלכליות מוגבלות מכון כיוונים מקיים שכר לימוד סביר ומערכת תשלומים נוחה ובכל אמצעי התשלום.

עבודה

בוגרי המכון עובדים בכל רחבי הארץ בתחומים שונים ועם אוכלוסיות מגוונות.

כדי להשתתף בפסיכודרמה או ללמוד את התחום,  אין צורך להיות שחקן או להתנסות בתיאטרון. הפסיכודרמה מבוססת על תיאטרון החיים, שבו כולנו שחקנים. אחת ממטרות הפסיכודרמה היא להעלות את רמת הספונטאניות הטבעית, ולא ללמוד לשחק אותה. למטפל בפסיכודרמה חשוב שיהיו תכונות הקשורות בהכלה, יכולת אמפטית, הבנה ואינטואיציה, ולא בתכונות הנדרשות לשחקן. אי לכך אין דרישה מוקדמת של שעות משחק ללימודי פסיכודרמה במכון כיוונים.

לפסיכודרמה יישומים עם אוכלוסיות שונות ומגוונות כגון: אוכלוסיה נורמטיבית, ילדים ונוער, התמכרויות, נפגעי נפש ועוד. ניתן לשלב אותה בטיפול זוגי ומשפחתי, קוגניטיבי התנהגותי או דינמי. היום משתמשים בפסיכודרמה במערכת החינוך, הבריאות,  הרווחה, בהתערבות בארגונים עסקיים,  ובמכונים פרטיים.

כל אדם. כל מי ששוקל טיפול מכל סיבה שהיא יכול להגיע לפסיכודרמה קבוצתית או פרטנית.

ערב התנסות בפסיכודרמה הוא מפגש חד פעמי בן שלוש שעות שמאפשר טעימה וחוויה של פסיכודרמה. הערבים מיועדים למי שמתעניין בלימודי פסיכודרמה במכון כיוונים, בקבוצה טיפולית,באופן כללי בתחום, או למתעניינים מתוך סקרנות. המפגשים מהווים אפשרות מצוינת להתנסות בפסיכודרמה, ולבלות ערב מסוג אחר.  

לפרטים על ערב ההתנסות הקרוב, פנו למזכירות המכון בטלפון: 03-6812368